چطور از سلامت وسایل گرمایشی اطمینان حاصل کنیم؟

با آغاز فصل سرما استفاده از وسایل گرمایشی افزایش می یابد و افراد اقدام به نصب وسایل گرمایشی در منزل خود می نمایند. سالانه شاهد حوادث بسیار به خاطر بی توجهی به نصب صحیح وسایل گرمایشی و رعایت نکردن نکات ایمنی هستیم. در ادامه نکات ایمنی که برای نصب وسایل گرمایشی باید رعایت شود بیان می کنیم.

 

 

نصب بخاری: بخاری یکی از ابزارهای گرمایشی پرکاربرد در ایران است و بیشتر خانه ها به بخاری مجهز هستند و در خانه های نوساز از لوله های آب گرم در کف و دیوارها و شوفاژ استفاده می شود. برای نصب بخاری باید به دودکش و شلنگ گاز توجه کنید. بخاری برای دفع گازهای مضر همچون مونوکسید کربن به دودکش نیاز دارد. لوله ی دودکش باید از جنس گالوانیزه باشد و نباید از ورق های آکاردئونی به عنوان دودکش استفاده نمود زیرا این دودکش ها در برابر گرما مقاوم نیستند و احتمال سوراخ شدن و خروج دود از آن ها وجود دارد. همچنین دودکش باید از دو طرف با هوای آزاد در ارتباط باشد. بعلاوه نباید از یک دودکش برای دو بخاری استفاده کنید.

 

هنگام نصب بخاری دودکش ها را چک کنید تا پرنده ای در آن لانه نکرده باشد و مسیر خروج دود تمیز باشد. همچنین بعد از نصب بخاری و روشن کردن آن برای اینکه مطمئن شوید که دود از آن خارج می شود می توانید با چک کردن دمای لوله از این مسئله اطمینان حاصل نمایید. اگر لوله ی بخاری سرد باشد یعنی به خوبی دود از آن خارج نمی شود و نیاز به بررسی دارد، در صورت گرم بودن لوله می توانید از تخلیه ی دود مطمئن شوید. اگر جزء افراد غیر بومی شمال هستید و اقدام به خرید ویلا در نوشهر یا خرید ویلا در نور یا سایر شهرهای شمالی کرده اید بهتر است هنگام مراجعت به ویلا در فصول سرد لوله های بخاری را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که پرنده ای در آن لانه نکرده باشد.

 

شلنگ بخاری: از شلنگ استاندارد مخصوص گاز برای بخاری استفاده کنید و قبل استفاده از شلنگ اطمینان حاصل کنید که نشتی گاز ندارد. می توانید با درست کردن محلول کف و صابون از این مسئله مطمئن شوید. حداکثر طول شنلگ باید 120 سانتی متر باشد و برای هر وسیله ی گاز سوزی از یک شلنگ مجزا استفاده کرد.

 

شومینه: شومینه یکی دیگر از وسایل گاز سوز است که باید قبل از استفاده از آن از سلامت آن اطمینان حاصل نمایید. اجاق گاز شومینه باید مجهز به ترموکوپل باشد تا در صورت خاموش شدن، گاز آن قطع شود. همچنین قبل از روشن کردن شومینه از باز بودن دریچه ی آن اطمینان حاصل نمایید.

 

اگر اقدام به خرید ویلا در شمال کرده اید و ویلای شما به سیستم گرمایشی و پکیج مجهز است باید برای سرویس کردن سیستم از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه