پروانه ساختمانی

پروانه ی ساختمانی مجوزی است که طبق آن سازنده می تواند به ساخت یا بازسازی یک بنا بپردازد. در پروانه ی ساختمانی چهارچوب و مقرراتی که سازندگان باید طبق آن عمل کنند آورده شده است. اطلاعاتی شامل مساحت زیربنا، تعداد طبقات ساختمان، کروکی زمین، تاریخ صدور پروانه ساختمان، مدت اعتبار پروانه ساختمان، نام مهندس ناظر ساختمان، نوع اسکلت، مشخصات درخواست دهنده پروانه ساختمان و شماره پلاک ثبتی ملک در پروانه ی ساختمانی ذکر شده است. در صورتی که اطلاعات موجود در پروانه ی ساختمانی با آنچه که ساخته می شود مغایر باشد، تخلف محسوب می شود و جریمه را برای سازنده در پی خواهد داشت.

 

یکی از مجوزهایی که لازم است هنگام خرید ویلا از بابت آن مطمئن شوید جواز ساخت می باشد. سن بنا یک عامل مهم در قیمت بنا می باشد و می توان با مراجعه به پروانه ی ساختمان از عمر واقعی یک ملک اطلاع حاصل کنید. بنابراین هنگام خرید ویلا در شمال حتما از سن بنا با توجه به پروانه ی ساختمانی آن اطمینان حاصل کنید و تن به معامله ای که در آن از ارائه ی پروانه ی ساخت به شما خودداری می شود ندهید. می توانید برای اطمینان از صحت پروانه ی ساختمانی از شهرداری نیز استعلام تهیه کنید.

 

ساختمان هایی که به صورت غیر مجاز ساخته می شوند و پروانه ی ساختمانی کسب نکره اند نمی توانند انشعابات آب، برق، گاز، تلفن دریافت کنند و شامل تسهیلات وام بانکی نمی شوند.

هنگام خرید ویلا در شهرهای شمالی از جمله محمودآباد، رویان، نور، نوشهر، چمستان، متل قو، نمک آبرود و کلارآباد از جواز ساخت و پایان کار ویلا اطمینان حاصل نمایید. در بعضی از مناطق شمالی افراد سودجو اقدام به ساخت و ساز در مناطق جنگلی و خارج از بافت نموده و بدون دریافت مجوز ویلا می سازند و آن را با شعار ویلای ارزان در شمال به فروش می رسانند. بنابراین توجه به مجوز ساخت هنگام خرید ویلا در رویان یا خرید ویلا در چمستان یا سایر شهرهای شمالی ضروری است.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه