پاسیو و حیاط خلوت را چگونه زیباتر کنیم؟

در خانه های که نورگیر کمی دارند و امکان تعبیه ی پنجره در اتاق خواب یا نشیمن وجود ندارد فضایی مسقف درون خانه که نور مورد نظر را از طریق سقف تامین کند ساخته می شود، به این فضا پاسیو گفته می شود. پاسیو از طریق پنجره ها با اتاق خواب یا نشیمن ارتباط دارد و نور مورد نیاز این فضا را تامین می نماید. پاسیوها را بیشتر در آپارتمان ها می توان دید هر چند در بعضی از خانه هایی که امکان قرار دادن پنجره در آن وجود ندارد هم پاسیو تعبیه می شود. عده ای از پاسیو به عنوان فضای انباری استفاده می کنند اما می توانید پاسیو را به فضایی زیبا برای نشستن و دورهمی تبدیل کنید و از آن لذت ببرید.

 

حیات خلوت به فضایی مسقف یا بدون سقف در بیرون از ساختمان اطلاق می شود. برخی از ویلاهای قدیمی در شمال دارای حیاط خلوت هستند. اگر جزء علاقه مندان به حیات خلوت هستید می توانید با خرید ویلا در شمال که دارای حیاط خلوت باشد از این فضا بهره ببرید.

می توانید در پاسیو از گل ها و درختچه ها استفاده کنید و با قرار دادن میز و صندلی در آن امکان بهره مندی از این فضا را فراهم نمایید. وجود درختان در فصل تابستان به خنک کردن فضای داخل خانه نیز کمک می کند. می توان از دیوارهای مشبک چوبی برای زیباسازی دیوارهای پاسیو استفاده کنید. با سرسبز کردن پاسیو می توانید از این سرسبزی در فضای داخل منزل نیز بهره مند شوید. اگر اقدام به خرید ویلا در نور یا خرید ویلا در چمستان کرده اید و ویلای شما پاسیو دارد می توانید با زیبا کردن این فضا از آن برای دروهمی های خانودگی استفاده کنید.

 

اگر پاسیوی شما بزرگ است با به کار گیری آب نما می توانید منظره ای طبیعی ایجاد نمایید و به زیبایی این پاسیو کمک کنید. همچنین قرار دادن مبلمان و صندلی راحتی امکان نشستن و لذت بردن از این فضا را برای شما فراهم می کند.

وجود پاسیو می تواند یک فرصت مناسب برای ایجاد فضای سبز در داخل منزل به شما بدهد و کمک شایانی به زیباسازی فضای داخلی منزل شما کند و در عین حال از این فضا برای خلوت کردن یا دورهمی های خانوادگی استفاده نمایید.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه