ویلا بخریم یا بسازیم؟

با توجه به حجم بالای درخواست برای خرید ویلا در شمال، ساخت و ساز در مناطق شمالی افزایش پیدا کرده و افراد زیادی اقدام به خرید ویلا در نور، نوشهر، محمودآباد، رویان، متل قو و … کرده اند. در این میان عده ای در پی آن هستند تا به جای خرید ویلا اقدام به ساخت ویلا در شمال نمایند. در این مقاله می خواهیم ببینیم ساخت ویلا بهتر است یا خرید ویلا.

 

 

برای مقایسه ی بین این دو، باید چند فاکتور را در نظر گرفت: هزینه، زمان و سلیقه ی شخصی.

زمان: برای ساخت یک ویلا ابتدا باید اقدام به خرید زمین در شمال کنید و سپس باید مراحل اولیه ی ساخت ویلا یعنی دریافت مجوز ساخت و کارهای مربوط به شهرداری را انجام دهید. با دریافت مجوز ساخت می توانید کار ساخت ویلا را شروع کنید. به طور میانگین شما برای انجام کارهای ابتدایی و ساخت ویلا به زمانی یکساله نیاز دارید. اگر برای اینکه صاحب ویلا در شمال شوید عجله دارید بهترین گزینه خرید ویلا در شمال است.

هزینه: اگر خودتان قرار است بر کار ساخت ویلا نظارت کنید و کارهای مربوط به آن را انجام دهید برای ساخت ویلا، باید هزینه ی خرید زمین بعلاوه ی هزینه ی ساخت و ساز را متحمل شوید و هزینه ی تمام شده کمتر از هزینه های خرید ویلا در شمال خواهد بود. اما ممکن است که برای ساخت ویلا بخواهید که کار ساخت را به پیمانکاران واگذار نمایید در اینصورت هزینه ی پیمانکار را نیز باید متحمل شوید. به طور کلی هزینه ی ساخت ویلا، به نسبت هزینه ی خرید ویلایی مشابه با آن کمتر است. بعلاوه اینکه شما هنگام ساخت ویلای خود از مصالحی با کیفیت استفاده خواهید نمود اما در مورد ویلاهایی که به صورت آماده خریداری می کنید، نمی توانید اطلاعات دقیقی از تمام مصالح به کار رفته کسب نمایید.

سلیقه ی شخصی: اینکه بخواهید در میان ویلاهای ساخته شده ویلای متناسب با سلیقه ی خود پیدا کنید کار زمان بر و خسته کننده ای است. بعلاوه اینکه تقریبا غیر ممکن است که تمام بخش های ویلا مطابق با سلیقه ی شما ساخته شده باشند. با ساخت ویلا شما می توانید تمام بخش های ویلا را مطابق با سلیقه ی خود طراحی و پیاده سازی کنید. تنوع ویلاهای ساخته شده در نوشهر بالاست و می توانید اقدام به خرید ویلا در نوشهر مطابق با سلیقه ی خود نمایید.

ساخت ویلا دارای مزایایی همچون اعمال سلیقه ی شخصی و صرف هزینه ی کمتر است اما باید بدانید که ساخت ویلا نیز کار ساده ای نیست و بسیار درگیر این مسئله خواهید شد. اگر هدفتان از ساخت ویلا تنها اعمال سلیقه ی شخصی است و بحث هزینه مطرح نیست، می توانید با برون سپاری کارها و کمتر درگیر شدن با امورات ساخت و ساز، ویلای مطابق با سلیقه ی خود بسازید.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه