هزینه های بعد از خرید ویلا

هنگام خرید ویلا بعد از آنکه ویلای مورد نظر خود را انتخاب نمودید باید برای انعقاد قرارداد مبایعه نامه، به همراه خریدار در دفتر مشاور املاک حاضر شوید. برای تنظیم مبایعه نامه شما ملزم هستید که حداقل یک سوم مبلغ معامله را به فروشنده پرداخت کنید و الباقی مبلغ را باید زمان تحویل و انتقال سند به فروشنده بپردازید.

 

حق کمیسیون مشاور املاک که توسط اتحادیه مشاورین املاک تعیین می شود از هزینه های جانبی است که برای خرید ویلا در شمال بر عهده ی طرفین معامله می باشد.شایان ذکر است کمیسیون تعرفه اتحادیه شهرستانهای شمال تقریبا شبیه هم بوده و نسبت به کمیسیون املاک تهران و دیگر شهرهای کشور فرق میکند.

کمیسیون املاک توسط اصناف هر شهرستان که زیر نظر اداره صنعت,معدن وتجارت می باشد تایین میگردد.

 

برای معاملاتی که ارزش آن زیر 1 میلیارد تومان است باید 1 درصد ارزش معامله به عنوان حق مشاور املاک برای هر طرف پرداخت شود و برای معاملات بالای 1 میلیارد  تومان 0.75 درصد حق کمیسیون مشاور املاک است. به مبالغ فوق 9 درصد به عنوان مبلغ مالیات بر ارزش افزوده نیز اضافه خواهد شد. برای مثال اگر اقدام به خرید ویلا در کلارآباد یا خرید ویلا در نمک آبرود یا سایر شهرها کرده اید و ارزش ویلا 1 میلیارد و 500 میلیون تومان است باید 13 میلیون و 750 هزار تومان به عنوان حق کمیسیون و 1 میلیون و 240 هزار تومان مالیات بر ارزش افزوده جمعا 14 میلیون و 990 هزار تومان هر طرف بپردازید.

 

بعد از انعقاد مبایعه نامه باید هزینه ای برای انتقال سند نیز در نظر بگیرید. برگه ی مفاصا حساب مالیات نقل و انتقال را برای حضور در دفترخانه باید به همراه داشته باشید و طبق این برگه دفترخانه هزینه ی انتقال سند را تعیین خواهد کرد. هزینه های دفترخانه (حق التحریر)معمولا بین خریدار و فروشنده تقسیم می شود مگر اینکه در زمان عقد قرارداد مبایعه نامه توافق دیگری کرده باشید.هزینه مالیات و عوارض قانونی بعهده فروشنده می باشد

بهتر است ویلایی که انتخاب می کنید مطابق سلیقه تان باشد تا بعدا مجبور به ایجاد تغییرات و اصلاحات نباشید. ممکن است ویلایی بخرید که نوساز نباشد در اینصورت باید هزینه ای را برای تعمیر ویلا نیز در نظر بگیرید.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه