نور مناسب برای بخش های مختلف ویلا

نورگیر بودن یک ویلا یکی از نکات مهمی است که هنگام خرید ویلا در شمال باید به آن توجه نمایید. علاوه بر نور طبیعی برای فضای داخلی، نور مصنوعی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. نور مناسب برای یک محیط بسیار اهمیت دارد و می تواند روی آرامش افراد تاثیر بگذارد. بخش های مختلف یک خانه اعم از آشپزخانه، پذیرایی، اتاق خواب و … به نور مخصوص به خود نیاز دارند.

 

برای روشنایی در خانه از لامپ های رشته ای و فلورسنت استفاده می شود. این لامپ ها دارای نورهایی به رنگ های سفید، زرد و … هستند. نور لامپ های رشته ای به رنگ زرد بوده و در گذشته بسیار مورد استفاده قرار می گرفتند اما به خاطر مصرف بالای این نوع از لامپ ها، لامپ های کم مصرف و ال ای دی جایگزین این نوع از لامپ ها شدند. لامپ های فلورسنت علاوه بر مصرف کمتر انرژی، عمر طولانی تری نیز دارند.

نورپردازی محیط های مختلف به سه روش محیطی، کاری و accent انجام می شود. نور محیطی میزان نوری است که برای روشن کردن یک فضا نیاز است. در این روش علاوه بر نور محیط از وسایل دیگری همچون لوستر، لامپ و … برای روشن تر کردن فضا استفاده می شود. برای نورپردازی فضای داخلی ویلا، از نورپردازی متمرکز استفاده می شود.

 

در نورپردازی کاری در مکان های که به نور بیشتری نیاز است از نورپردازی نقطه ای استفاده می شود مانند استفاده از چراغ های مطالعه، چراغ های کابینت و … . برای نورپردازی محیط کاری، نورپردازی کاری به کار برده می شود.

در نورپردازی accent روی روشن کردن محیط خاصی تمرکز می شود مانند نورهایی که برای نشان دادن یک اثر هنری استفاده می شود.

اگر اقدام به خرید ویلا در نوشهر یا خرید ویلا در چالوس کرده اید می توانید از ترکیب این نورپردازی ها در فضای داخلی ویلا استفاده کنید. مثلا می توان در نشیمن بالای تابلوها از نورپردازی accent استفاده کرد و برای کل فضا از نورپردازی متمرکز استفاده نمایید یا در آشپزخانه از نورپردازی کاری، درون کابینت ها استفاده کنید.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه