مقاوم سازی ساختمان

برای بهبود عملکرد یک ساختمان یا افزایش توان حمل بارهای اضافی نیاز است تا ساختمان مقاوم ساخته شود. عده ای از سازندگان برای رسیدن به سود بیشتر از کالای نامرغوب استفاده می کنند یا مدت زمان مورد نیاز برای به پایان رساندن هر بخش از پروژه را رعایت نمی کنند و غیر اصولی ساخت سازه را پیش می برند. همچنین فرسایش خاک و فرسودگی ساختمان می توانند در کاهش مقاومت یک ساختمان تاثیر گذار باشند. به همین دلیل لازم است تا در این گونه موارد اقدام به مقاوم سازی ساختمان نماییم و آن را در برابر حوادث غیر مترقبه ایمن کنیم. اگر اقدام به خرید ویلا در شمال نموده اید و ویلای شما قدیمی است مقاوم سازی ساختمان یک امر اجتناب ناپذیر برای استفاده از ویلاست.

 

بهسازی لرزه ای واژه ای است که در علم مهندسی عمران برای مقاوم سازی یک ساختمان در برابر زلزله به کار برده می شود. در بهسازی لرزه ای هدف بهبود عملکرد اجزای سازه است. عده ای اقدام به خرید ویلای قدیمی در مناطق اطراف نوشهر یا نور که قیمت ویلا ارزان تر است می کنند و آن را بازسازی و مقاوم سازی می نمایند. خرید ویلا در نوشهر یا خرید ویلا در نور با شرایط عنوان شده می تواند یک روش مناسب برای خرید ویلا در مناطق شمالی باشد.

 

روش های کلاسیک مقاوم سازی برای مقاوم سازی ساختمان کافی نبودند و به ظرفیت بارگذاری بیشتر نیاز بود که این مسئله منجر به بازبینی دوباره ی روشهای کلاسیک گردید. استفاده از ژاکت فلزی یا پوشش بتنی، شاتکریت، پیش تنیدگی یا پس تنیدگی، دیوار برشی، بادبند و مقاوم‌سازی با استفاده از صفحات یا ورقه‌های فولادی روش های کلاسیک در مقاوم سازی ساختمان به شمار می روند. کامپوزیت FRP جدیدترین روش مقاوم سازی ساختمان است که در آن از الیاف پلیمری بهره می گیرند. این روش از روش های کلاسیک و سنتی سریع تر و راحت تر انجام می شود و مقرون به صرفه است.

 

مقاوم سازی ساختمان بنا به دلایل مختلفی ممکن است نیاز باشد. بنابراین ارائه ی راه کارهایی که بتوان با استفاده از آن سازه های ساختمانی را تقویت نمود امری انکار ناپذیر است. استفاده از کامپوزیت FRP از جدیدترین روشهای مقاوم سازی ساختمان می باشد که می توان از آن برای مقاوم سازی ساختمانی بهره برد.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه