مسائل حقوقی خرید و فروش ویلا

در این مقاله قصد داریم تا مسائل حقوقی خرید و فروش ویلا در شمال را مورد بررسی قرار دهیم و نکاتی که لازم است تا در معامله لحاظ کنید را از نظر خواهیم گذراند.

 

 

شناسایی طرفین معامله
در مرحله ی نخست باید بدانید که با چه کسی اقدام به عقد قرار داد می کنید؛ نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، کد ملی، تلفن و آدرس طرفین معامله باید در معامله درج شود.

 

مورد معامله
باید اطلاعات مربوط به مورد معامله با تمام جزئیات درج شود، اطلاعاتی نظیر درج پلاک ثبتی، آدرس پستی، شماره مربوط به دفتر و شماره سند و به طور خلاصه هر آنچه که در سند مالکیت عنوان شده باید در مورد معامله درج شود. هر گونه نقصی در مورد معامله منجر به اسقاط اعتبار معامله می شود.

 

مدت مورد معامله
یعنی مدت زمانی که معامله به طول خواهد انجامید چقدر است و در صورتی که این مدت به پایان رسید و طرفین معامله به قرارداد پایبند نباشند، چه اقداماتی باید صورت گیرد.

 

قیمت مورد معامله
قرار داد خرید ویلا در شمال، اجاره نامه و مبایعه نامه اگر شامل این بند نباشند ارزشی ندارند و قابل استناد نیستند.

 

بلامعارض بودن مورد معامله
یعنی ملکی که مورد معامله قرار می گیرد تحت مالکیت فرد حقیقی یا حقوقی دیگری غیر از فروشنده نباشد. بنابراین اگر قصد خرید ویلا در نوشهر و یا سایر شهرهای استان مازندران را دارید باید از اوقافی نبودن، یا آزاد بودن سند آن اطمینان حاصل کنید.

 

رویت مورد معامله
ملکی که قصد خرید آن را دارید از نزدیک ببینید تا از هر گونه مغایرت درباره ی آنچه در قرار داد ذکرشده با واقعیت پیشگیری کنید. همچنین می توانید از اداره ثبت اسناد منطقه استعلام بگیرد و شماره پلاک ثبت شده در قرار داد را با مورد معامله تطبیق دهید.

 

وضعیت مالک
از صحت عقلی مالک، اختیار تام مالک درباره ی ملک، سن و تجربه وی اطمینان حاصل کنید.

 

موارد عنوان شده را باید در عقد قرارداد خرید و فروش ویلا در شمال یا املاک دیگر مورد توجه قرار گیرد. سایر موارد مانند تاریخ انشاء و امضا، اطلاعات اضافی و متعلقات درباره ی مورد معامله ، امکانات اضافی ملک مانند انباری، پارکینگ اختصاصی نیز باید در قرارداد ذکرشود. اطلاعاتی همچون “نوع پرداخت ثمن” یا سایر توافقات باید در بخش “ملاحضات قرارداد” عنوان شوند.
ویلای شهرکی در نوشهر نیز شرایط خاص قرارداد را دارد، همچنین در خرید ویلای ساحلی در نوشهر باید به رعایت حریم دریا نیز توجه شود. با در نظر گرفتن نوع ویلا و نکات عنوان شده می توانید با اطمینان بیشتری اقدام به خرید یا فروش ویلا در نوشهر ، خرید ویلا در چمستان و سایر شهرهای مجاور کنید.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه