مراحل صدور جواز ساخت ویلا

جواز ساخت یا پروانه ی ساختمان مجوزی است که شهرداری هر منطقه یا دهیاری به سازنده برای ساخت ملک می دهد. دریافت مجوز ساخت دارای مزایایی از جمله اطمینان از ساخت و ساز قانونی، بهره مندی از تسهیلات بانکی، پیشگیری از حوادث ساختمانی برای ساختمان های مجاور، صرفه جویی در هزینه های ساخت و ساز و بیمه شدن عوامل دخیل در ساخت و ساز می باشد.

 

ساخت ویلا در شمال بسیار مناسب افرادی است که می خواهند ویلایی مطابق با سلیقه ی خود در شمال بسازند. برای دریافت مجوز ساخت باید مراحلی را طی نمود که عبارتند از:

تشکیل پرونده: ابتدا مدارک مورد نیاز از جمله اصل و تصویر سند مالکیت، اصل و تصویر کارت شناسایی معتبر صاحب ملک یا زمین یا وکیل وی با وکالتنامه قانونی ، برگه تصفیه حساب عوارض نوسازی و عوارض شهرداری سال جاری و سال‌های پیشین را به دفتر خدمات الکترونیک برده و فرم درخواست جواز ساخت را تکمیل نمایید.

دستور نقشه: مسئولین شهرداری بعد از بررسی پرونده از ملک بازدید به عمل می آورند و مشخصات ملک از جمله ابعاد ملک، عرض خیابان و بنای ساختمان و مجاورین بنا را ثبت می کنند. بعد از بررسی ساختمان توسط ناظرین تعداد طبقات مجاز برای ساخت اعلام می شود. در شهرهای بزرگ باید طرح تفصیلی نیز چک شود که ملک در اراضی یا طرح های شهرداری نباشد.

 

طراحی نقشه: در این مرحله مالک نقشه ی ساختمان را بر مبنای تعداد پارکینگ ها، متراژ دقیق هر قسمت تهیه می کند. این نقشه به شهرداری یا دفاتر خدمات شهری ارسال می شود تا بررسی دقیق صورت گیرد و اشکالات آن عنوان شود.

پرداخت عوارض: در این مرحله مالک اقدام به پرداخت عوارض شهری و عوارض نوسازی بر اساس متراژ بنا و کاربری آن می کند. سپس این مدرک به همراه پیش نویس مدارک باید به دفتر خدمات شهری برده شود و فرم درخواست مهندس ناظر تکمیل و پس از کسب موافقت او، برگه های سهمیه و قراردادی که توسط وی امضا شده، به دفاتر خدمات شهری ارسال می شود.

 

تهیه ی مدارک پیش نویس: مدارکی که باید برای دریافت پروانه ی ساختمان ارائه شوند شامل برگه سبز مهر شده چهار رشته ی سازه، معماری، برق و مکانیک، برگه سبز یا سهمیه ناظر به همراه قرارداد مالک و ناظر، برگ تعهد رعایت اصلاحیه و تأییدیه نما، فایل‌های نقشه سازه، برق و نقشه مکانیک، چک لیست‌های مبحث ۱۹ و ۶ بارگذاری و زلزله، برگه تعهد مشاوره ژئوتکنیک و تأییدیه خاک، است.

چاپ پروانه: در این مرحله رئیس پروانه ی ساختمان، معاون شهرسازی و معماری و در نهایت شهردار مدارک را تایید کرده و اقدام به صدور پروانه ی ساختمانی می نمایند.

 

اگر نمی خواهید درگیر مسائل ساخت و ساز شوید می توانید اقدام به خرید ویلا در شمال نمایید. تنوع ساخت در ویلاهای شمال بسیار بالاست و می توانید به راحتی ویلای مطابق با سلیقه ی خود پیدا کنید. ویلاهای لوکس زیادی در نمک آبرود، متل قو، نوشهر، کلارآباد و سایر شهرهای شمالی ساخته شده اند و می توانید اقدام به خرید ویلا در کلارآباد یا خرید ویلا در متل قو نمایید.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه