قبل از فروش ویلا در شمال باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

بی شک هنگام فروش ویلا تمام تلاشمان به این معطوف است که ویلای خود را با قیمت ارزان نفروشیم وضرر نکنیم. برای این منظور باید به یکسری نکات هنگام فروش ویلا در نوشهر یا فروش ویلا در سایر شهرهای مجاور توجه کنیم.
منطقه ی شمال کشور به خاطر بحث توریست پذیری و در حال رشد بودن از اهمیت ویژه ای برخوردار است بنابراین اگر قصد فروش ویلا در نوشهر و یا خرید ویلا در چمستان را دارید نیازی نیست که نگران این مسئله باشید، فقط کافی است قبل از فروش نکات زیر را در نظر داشته باشید.

 

 

مسئله ی نخست که باید بدان توجه کنید این است که سند ویلای شما آزاد باشد یعنی ممکن است سند ویلای شما در رهن بانک یا موسسات اعتباری برای دریافت تسهیلات و اعتبارات باشد که قبل از هر چیزی باید سند ویلای خود را آزاد کنید. البته لازم به ذکر است که می توان سندی که در رهن هست هم به فروش رساند اما این مسئله منوط به حضور همزمان خریدار و فروشنده در بانک یا موسسه ای که سند در رهن آن است، می باشد و در صورتی که از نظر این دستگاه ها مشکلی نباشد می توانید اقدام به فروش ویلا در شمال کنید.

 

دومین مسئله ای که باید در نظر بگیرید انتخاب مشاور املاک مناسب است. مشاور املاک به عنوان یک واسطه میان خریدار و فروشنده عمل می کند و طرفین قرارداد، برای عقد قرارداد یا پرداخت هزینه در دفاتری که این املاک دارند حضور به عمل می آورند و املاک می تواند از این طریق مشکلات احتمالی آینده را حل و فصل نمایند.

 

مسئله ی آخر که باید به آن توجه ویژه نمود این است که چگونه برای خرید یا فروش ویلا در شمال قیمت مناسب را محاسبه کنیم. برای خرید ویلا در شمال شما می توانید با اندکی محاسبات قیمت تقریبی ویلا را محاسبه کنید. برای این کار لازم است که ابتدا قیمت زمین را در منطقه ای که می خواهید ویلای خود را بخرید یا بفروشید به دست بیاورید، بعد از آن قیمت را در متراژ زمین ضرب نمایید تا قیمت کل زمین به دست بیاید، برای محاسبه ی قیمت بنا نیز می توانید با توجه به قیمتی که در آن سال به عنوان هزینه ی ساخت ویلا در نوشهر اعلام می شود قیمت بنای ویلای خود را محاسبه کنید، در نهایت قیمت کل زمین با قیمت بنا با هم جمع می شوند و در 20 تا 30درصد سهم سازنده ضرب خواهد شد و قیمت نهایی ویلا محاسبه می شود.

 

حال با توجه به نکاتی که برای خرید و فروش ویلا در شمال گفته شد می توانید با اطمینان اقدام به خرید یا فروش ویلا در شمال کنید و نگران ضرر های احتمالی نیز نباشید زیرا با توجه به رونق بازار خرید و فروش ویلا در شمال شما در هر صورت ضرر نخواهید کرد.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه