فاکتورهای تاثیر گذار در رشد ویلاسازی در شمال

موقعیت جغرافیایی مناسب و آب و هوای متعادل موجب افزایش ورود گردشگران به مناطق شمالی کشور شده است و نیاز به اسکان جزو نیازهای اولیه ی این افراد می باشد، همین امر موجب افزایش رشد ساخت و ساز و رونق گرفتن شهرک سازی و احداث دهکده گردشگری شده است. چنین ساخت و سازهایی باعث افزایش سرمایه گذاری در شمال کشور شده و خرید و فروش ویلا در شمال را رونق بخشیده است. در این مقاله قصد داریم درباره ی رشد شهرک سازی و دهکده های گردشگری در شمال صحبت کنیم و تاثیر آنها را بررسی نماییم.

 

 

 

شهرک های شمالی
با افزایش خرید ویلا در نوشهر، خرید ویلا در رویان و دیگر شهر ها، عده ای به صورت افسار گسیخته اقدام به نابودی برخی زمین های کشاورزی کرده اند تا در آنها ویلایی بسازند و از این طریق به سود برسند. این افراد استاندارد ها را زیر پا نهادند و با سرعت به تخریب مواهب طبیعی و ویلا سازی مشغول شدند. همین مسئله موجب شد استاندارهای جدیدی وضع شود تا از وقوع چنین حوادثی پیشگیری به عمل آید.
ساخت شهرک در شمال را می توان یک اتفاق خوب دانست. با احداث شهرک، شاهد یک جهش در صنعت ساخت ویلا بوده ایم و ساخت ویلا در نوشهر نیز رشد چشمگیری داشته است. شهرک های شمالی بیشتر از منظر رفاهی-اقامتی احداث شده اند و دارای امکانات مناسب و سطح ایمنی بالا هستند. آب و هوای مناسب درکنار آرامش موجود، توجه افراد غیر بومی را به خود جلب کرده است و خرید و فروش ویلای شهرکی را از جایگاه ویژه بهره مند نموده است. ساخت شهرک ها همچنین به منزله ی پایان جنگل خواری و خاتمه بخش ویرانی طبیعت نیز تلقی شد.

 

احداث دهکده ی گردشگری در شمال
دهکده ی گردشگری که هم ویلا را در خود جای داده هم اماکن تفریحی، از دیگر نقاطی است که توجه ها را به خود جلب نموده است. از ویژگی های دهکده ی گردشگری می توان به استاندارد بودن آن، تنوع ویلا و وجود کمپ های ارزان قیمت اشاره کرد. این مناطق همچنین میزبان توریست می باشند و بستری امن را برای توریست فراهم می کنند و از این جهات به عنوان یک رویکرد جدید در صنعت ساخت ویلا می توانند مورد توجه باشند.

 

احداث سد
ساخت سد از دیرباز برای تامین آب مناطق مختلف مورد توجه بوده است. سد سازی موجب تامین آب شرب، ماندگاری طبیعت منطقه و پیشگیری از تخریب جنگل می شود. سد سازی در شمال موجب شده که ساخت و ساز ویلا در شمال از رشد خوبی برخوردار باشد و تاثیر مثبتی روی فروش ویلا در نوشهر داشته است.

 

بازار محلی شمال
بی شک یکی از تفاوتهای آشکار مناطق شمالی با سایر مناطق وجود بازارهای محلی است که برای هر بیننده ای چشم نواز است. شبیه به بازار محلی در شمال کشور را شما در جایی نخواهید دید و آن صفا و صمیمیتی که در آن است موجب می شود تا ساعت ها در این منطقه بگردید. جاذبه ی بازار، آن را به یکی از مقاصد گردشگری در شمال تبدیل کرده است.

 

تاثیر موارد مختلف در رشد ویلاسازی در شمال برشمرده شد و دانستیم که شهرک سازی تاثیر بسیار مثبتی روی خرید ویلا در نوشهر دارد. گروه پیمانکاران ویلای من با توجه به تخصص و تجربه در حوزه ی خرید و فروش ویلا در شمال می تواند به شما در انتخاب مقصد سرمایه گذاری مناسب در هر کدام از شهرک های شمالی کمک کند.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه