شمال آپارتمان بخریم یا ویلا

افراد برای خرید ملک در شمال فاکتورهای مقایسه ای زیادی در ذهن دارند و همین مسئله موجب سردرگمی آنها می شود، بعضی بین خرید ویلا و آپارتمان نمی دانند کدام برایشان مناسب است و مدت ها سردرگم انتخاب بین ویلا و آپارتمان هستند در این مقاله می خواهیم به مقایسه ی این دو بپردازیم و تفاوت های ویلا و آپارتمان را بیان نماییم.

 

 

 

تعدد مالکین در آپارتمان
مشخص ترین تفاوت میان ویلا و آپارتمان در شخصی بودن ویلا و چند مالک بودن آپارتمان هاست. آپارتمان ها از چندین واحد تشکیل شده اند و برای زندگی در ساختمان تنها نیستید که همین مسئله منجر به ایجاد محدودیت می شود و شما ملزم به رعایت فرهنگ آپارتمان نشینی می شوید. اما در مورد ویلا بحث کمی متفاوت است و شما آزادی عمل بیشتری دارید و می توانید از فضای باز و حیاط شخصی خود به راحتی استفاده کنید. می توانید در ویلا، فضای سبز دلخواه خود را داشته باشید ولی در آپارتمان این گونه نیست و دست شما تنها برای طراحی فضای درونی منزل باز است و تغییرات فضای بیرون آپارتمان نیازمند کسب اجازه از سایر مالکین نیز می باشد.

 

امنیت
شاید تصور عموم این باشد که آپارتمان جای امن تری در مقایسه با ویلاست، این تصور تا چندین سال پیش درست بوده است اما به لطف ظهور تکنولوژی های مدرن و امکاناتی همچون دوربین های مدار بسته، قفل های ضد سرقت و دزدگیرها دیگر نمی توان گفت آپارتمان از ویلا امن تر است، به خصوص ویلاهایی که در شهرک ها واقع شده اند با وجود نگهبانی 24 ساعته از امنیت بالایی برخوردارند.

 

هزینه ی نگهداری
شاید وجه برتری آپارتمان ها نسبت به ویلا را بتوان در هزینه های ثانویه دانست، شما بعد از خرید ویلا باید مراقب فضای سبز ویلای خود باشید و برای افزایش امنیت آن شاید لازم باشد آن را مجهز به دوربین مدار بسته و دزدگیر کنید در حالیکه آپارتمان چنین دغدغه هایی را به همراه ندارد.

 

قیمت
یکی از تفاوت های دیگر آپارتمان با ویلا در هزینه ی خرید آن می باشد. نمی توان گفت که ویلا لزوما از آپارتمان گران تر است زیرا ممکن است یک آپارتمان لوکس در یک نقطه ی مناسب شهر بسیار گران تر از یک ویلای بیرون شهر باشد. قیمت ویلاها با توجه به موقعیت قرار گیری آن در ساحل یا جنگل، شهرک یا غیر شهرکی بودن بسیار متفاوت است. ویلاهایی با متراژ بیشتر و دارای فضای سبز، قیمت بیشتری در مقایسه با آپارتمان ها دارند اما با توجه به اینکه سازندگان به ساخت ویلا با متراژ پایین نیز توجه کرده اند می توان ویلاهایی با قیمت مناسب پیدا کرد. اما در حالت کلی ویلا در شمال به دلیل برخورداری از امکانات بیشتر و متقاضیان بیشتر معمولا گران تر به فروش می رسند.

 

هنگام خرید ویلا در شمال باید به نکات بسیاری از جمله استحکام بنا و امنیت ملکی که قصد خرید آن را دارید توجه کنید. اینکه به دنبال ویلای ساحلی هستید یا ویلای جنگلی، موقعیت ملکی که قصد خرید آن را دارید چگونه است زیرا برای افراد غیر بومی خرید ویلا در نوشهر و یا خرید ویلا در چمستان گزینه های مناسب تری هستند، همچنین نزدیکی به مراکز شهری یکی دیگر از نکات مهم برای خرید ویلا است و باید هنگام خرید ویلا در شمال با در نظر گرفتن همه ی این موارد اقدام به خرید ویلا نمود.

قصد شما از خرید ملک (ویلا، آپارتمان، زمین) در شمال هر چه که باشد باید توجه کنید که ملک شما به خوبی نیز به فروش برسد زیرا بنا به هر دلیلی، شما ممکن است قصد فروش ملک خود را داشته باشید و خرید ملکی که فروش آن راحت باشد یک نکته ی مهم هنگام خرید آن می باشد.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه