سند مالکیت و انواع آن

در توضیحات زیر قصد داریم به تشریح انواع سند ملکی بپردازیم و تفاوت های آنها را با یکدیگر برشماریم.

 

سند ملکی عرصه و اعیان
سندی که به واحدهای احداث شده در زمین تعلق دارد سند اعیان و به سندی که مربوط به زمین است که آپارتمان در آن ساخته شده است سند عرصه گفته می شود از همین روی ما در کلان شهرها که آپارتمان سازی در آنها بیشتر جریان دارد شاهد سند عرصه و اعیان هستیم.

 

 

 

سند شش دانگ ویلا در شمال
سند شش دانگ به سندی گویند که سند از کلیه ی جهات بالا، پایین، شرق، غرب، شمال و جنوب به نام یک فرد صادر می شود و شریک دیگری وجود ندارد. این سند یکی از معتبرترین انواع سند است و برای فروش ویلا در نور و سایر شهرها این نوع سند بسیار رواج دارد.

 

سند ملکی تفکیکی
سند برای املاکی با قسمت های مختلف است که هر قسمت در اختیار یک مالک و دارای یک سند جداگانه است که از هم تفکیک شده اند و شامل اطلاعات مالک آن قسمت می باشد. سندها به لحاظ اعتبار کاملا قابل اطمینان بوده و میتوان به آنهااستناد کرد.

 

سند تک برگ
سند تک برگ سند رسمی و رایج در کشور است که در طراحی آن از کاغذ و جوهر خاص برای ثبت اطلاعات استفاده می شود که باعث شده تا در برابر جعل محفوظ بماند. شما می توانید با داشتن سند تک برگ به خرید و فروش ویلا در شمال بپردازید.

 

سند ملکی مشاع
به سندی اطلاق می شود که در آن ملکی دارای چند مالک باشد و ملک بین آنها به نحوی تقسیم شده باشد. در ملک مشاع تمام قسمتهای ملک به تمام شرکاء متعلق است. اغلب در شهرک ها برای خرید ویلا در شمال از این نوع سند استفاه می شود.

 

سند ملکی بنچاق
این نوع سند بیشتر در گذشته مرسوم بوده و زمانی که قراردادها به صورت دستی و توافقی میان افراد ثبت و تایید می شد جریان داشت. بعد از نوشتن قرارداد برای تایید قرار داد نوشته شده، آن را نزد صاحب نظران و عالمان می بردند تا تایید شود. هرچند دیگر این نوع سند تنظیم نمی شود اما در بعضی مناطق رایج است و مراجع قانونی آن را قابل استناد می دانند. خرید و فروش ویلا در چمستان با استفاده از این نوع سند هنوز هم جریان دارد.

 

سند ملکی رهنی
گاهی افراد برای دریافت تسهیلات و اعتبارات، سند خود را در بانک به عنوان رهن می گذارند، و تا اتمام اقساط بانک این سند در گرو بانک خواهد ماند، اگر بنا به هر دلیلی دریافت کننده ی تسهیلات نتواند اقساط را پرداخت نماید، بانک می تواند ملک را تصاحب نماید.

 

سند ملکی منگوله دار
اسنادی که با یک نخ و تکه ای سرب پلمپ شده، همراه باشند به عنوان سند منگوله ای شناخته می شوند.

 

با انواع اسناد ملک آشنا شدید و تفاوت و میزان اعتبار هر کدام را دانستیم، از این پس برای خرید زمین و ویلا در شمال یا برای تهیه ی سند ویلای خود می توانید به راحتی با دانسته های خود مبادرت به خرید ویلا در شمال نمایید.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه