سقف کوتاه بهتر است یا سقف بلند

سقف یکی از اجزای ساختمان است که تاثیر بسزایی در نمای خانه دارد. برای تنظیم ارتفاع سقف استاندارد وجود دارد و معمولا از این استاندارد تبعیت می شود. ارتفاع استاندارد برای سقف 280 سانتیمتر است و به کمتر از این مقدار خانه های سقف کوتاه ، و سقف های با اندازه ی بیشتر از این مقدار خانه های سقف بلند محسوب می شوند. عده ای برای زیبا سازی سقف، ارتفاع آن را تغیر می دهند و از سقف های بلند یا کوتاه استفاده می نمایند.

 

سقف های بلند به بزرگ نشان دادن خانه کمک می کند و برای بزرگ نشان دادن خانه های کوچک بسیار مناسب هستند. سقف بلند به شیک سازی نیز کمک می کند و مهندسان از این ویژگی برای طراحی ویلاهای لوکس در شمال بهره برده اند. پنجره ها در سقف های بلند بزرگتر تعبیه می شوند و با وجود سقف های بلند، نور و هوای بیشتری در خانه جریان دارد. از مشکلات سقف بلند می توان به دشواری نظافت آن، گرم نمودن آن در فصول سرد و هزینه ی نگهداری آن اشاره کرد.

 

اگر ویلای شما سقف بلندی دارد و شما دوست ندارید که سقف آن بلند باشد می توانید از سقف کاذب برای کوتاه تر شدن سقف ویلا استفاده کنید. تیرهای چوبی نیز یک راه مناسب برای کاهش ارتفاع سقف می باشد. هنگام استفاده از تیرهای چوبی باید توجه داشت که سقف بیش از حد سنگین نشود و تراکم آن نیز رعایت شود تا فضای خانه را تیره نکند.

 

سقف های کوتاه بیشتر در خانه های قدیمی یا طبقات پایین برخی ساختمان ها مشاهده می شود. سقف کوتاه موجب می شود تا محیط خانه گرم و صمیمی به نظر برسد، خانه زودتر گرم شود و نظافت آن راحت تر باشد.

 

اگر اندازه ی سقف ویلای خود را دوست ندارید می توانید با روش های عنوان شده اقدام به تغییر آن نمایید. برای سقف های بلند استفاده از سقف های کاذب و تیرهای چوبی و برای سقف های کوتاه می توانید از ترفندهای معماری داخلی برای بزرگ به نظر رسیدن آن استفاده کنید. هنگام خرید ویلا در شمال ویلاهای لوکس بسیاری در شهرهای نوشهر، رویان و … ساخته شده اند که دارای سقف های بلند هستند و می توانید هنگام خرید ویلا در نوشهر و یا خرید ویلا در رویان اقدام به خرید این ویلاها نمایید.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه