ساخت شهرک در شمال

با افزایش مهاجرت به شهرهای بزرگ فضای شهری متراکم تر شده و نیاز به مسکن به شدت افزایش پیدا کرده است و افراد به دنبال خرید ویلا در شمال می باشند. برای پاسخگویی به این نیاز، شهرک های مسکونی در اطراف شهرهای شمالی توانسته کمک شایانی به این اوضاع بکند. در این مقاله قصد داریم به بررسی شهرک های مسکونی در شمال بپردازیم.

 

 

شهرک های مسکونی در عین اینکه یک فضای جمعی به شمار می روند کاملا خصوصی می باشند و می توان در آن ها یک زندگی آسوده و بی دغدغه را تجربه کرد. معمولا شهرک ها در حاشیه ی شهر واقع می شوند و به خاطر دور بودن از فضای شهری به نسبت ارزان تر هستند و همین موضوع سبب شده تا توجه عده ی زیادی را به خود جلب کند. البته این موضوع درباره ی ویلای شهرکی در شمال صادق نیست و شهرک ها در شمال کشور به خاطر شرایط آب و هوایی خوب و موقعیت مناسب جغرافیایی از نقاط ویلای داخل شهر ارزان تر نیستند. با این حال اغلب افراد که قصد خرید ویلا در نوشهر و یا خرید ویلا در رویان را دارند، ترجیح می دهند ویلای شهرکی در این شهرها داشته باشند.

 

طراحی شهرک مسکونی
برای بنای یک شهرک مسکونی باید درخواست ساخت شهرک را به همراه دلیل احداث آن به صورت مکتوب به سازمان مسکن و شهرسازی اعلام کرد. احداث کننده باید دلایل قانع کننده برای احداث شهرک را بیان کند و همچنین زمینی که برای ساخت شهرک انتخاب شده باید بافت و ساختار مناسب برای احداث شهرک را دارا و با شهرک هایی که پیش از آن احداث شده اند هم خوانی داشته باشد. زمینی که در آن قصد احداث شهرک را دارید نیز باید توسط وزارت نیرو یا زیر مجموعه های آن مورد تایید باشد.
همچنین زمین به لحاظ مالکیت مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا صحت مالکیت آن تایید شود. اگر ملک مورد نظر در اختیار دولت باشد یا در شمار زمین های ملی باشد فرد باید قبل از اجرای طراحی شهرک، مجوز های لازم را اخذ نماید.
در طراحی شهرک مسکونی باید مواردی از جمله ایجاد فضای سبز، ساخت مسجد و موسسه های آموزشی رعایت شود و هزینه ی ساخت واحد های ذکر شده با سازنده ی آن است .

 

بی شک شهرک های مسکونی یک گام مثبت در ساختمان سازی بوده اند و توانسته پاسخگوی نیاز جامعه باشد. احداث چنین واحدهایی دارای قواعد و شرایط مخصوص به خود است که برخی از آنها به اختصار بیان شد. شهرک های مسکونی در شمال نیز به علت موقعیت مناسب جغرافیایی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

شهرک های ویلایی بسیاری را می توان در شمال کشور یافت که از امکانات و زیبایی منحصر به فرد برخوردارند، به همین دلیل یکی از انواع سرمایه گذاری در شمال را می توان ساخت شهرک در شمال دانست که می تواند بسیار پربازده باشد و متقاضیان بسیار دارد.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه