خانه های شمالی بخریم یا خانه های جنوبی

حتما هنگام مشاهده ی آگهی خرید و فروش ویلا در شمال با عباراتی نظیر ویلای شمالی یا جنوبی برخورده اید و این سوال برای شما مطرح شده که منظور از ویلای شمالی یا جنوبی چیست. ویلای شمالی یا جنوبی اصطلاحی است که به معماری و ساختار کلی ویلا مربوط می شود.

خانه ی شمالی به خانه ای اطلاق می شود که درب ورودی آن از خیابان یا کوچه به حیاط مشترک جلویی خانه باز می شود و پس از عبور از حیاط وارد ساختمان می شوید و بخش شمالی ساختمان با پلاک خانه بعدی مجاور است. خانه ی جنوبی خانه ای است که درب ورودی آن به داخل ساختمان باز می شود و حیاط در جنوب ساختمان قرار می گیرد.

 

خانه های جنوبی دارای نورگیر مناسب تری هستند و فضای مفید داخل ساختمان بیشتر است و متراژ آن بزرگ تر است. همین امر سبب شده خانه های جنوبی در مقایسه با خانه های شمالی گران تر باشند. نورگیر خانه های شمالی به نسبت خانه های جنوبی کمتر است و به همین دلیل نیاز به فضاهایی مانند پاسیو یا حیاط خلوت در فضای داخلی ساختمان احساس می شود.

به لحاظ امنیتی خانه هایی که حیاط در جلوی آن قرار گرفته وضعیت امنیت بهتری دارند و خانه های پشتی ساختمان های شمالی بیشتر در معرض سرقت قرار دارند.

واحدهای مسکونی رو به حیاط در ساختمان های شمالی آلودگی صوتی بیشتری در مقایسه با واحد های جنوبی دارند زیرا حیاط آن ها معمولا رو به خیابان یا کوچه است و سر و صدای بیرون را به داخل خانه منتقل می کنند. به علاوه میزان ورود گرد و غبار به خانه های شمالی به نسبت خانه جنوبی بیشتر است.

با وجود معایبی که خانه های نورگیر دارند اما افراد زیادی به دنبال خرید خانه های نورگیر هستند. خوب است بدانید که قیمت خانه های نورگیر بیشتر است و به طور میانگین حدود 100 الی 300 هزار تومان در هر متر مربع گران تر هستند.

ویلای شمال به دلیل اینکه در فضاهای بزرگی ساخته می شوند و فاصله ی آن از حریم اطراف رعایت شده مشکل نورگیری ندارند و می توانید سایر گزینه ها را برای مقایسه در نظر بگیرید و ویلای مطابق با نیاز و خواسته ی خود تامین نمایید. برای خرید ویلا در نمک آبرود و خرید ویلا در متل قو می توانید ویلاهایی با موقعیت جنوبی یا شمالی را برای خرید انتخاب نمایید.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه