بیمه مسئولیت ساختمانی

با توجه به موقعیت مناسب شهرهای شمالی و افزایش فروش ویلا در شمال ، ساخت و ساز ویلا در این شهرها افزایش یافته است و ساختمان های در حال ساخت زیادی را در سطح شهرها شاهد هستیم. عملیات عمرانی در ساختمان ها ممکن است منجر به ایجاد آسیب ها و خسارت هایی شود. این آسیب ها می تواند شامل آسیب دیدن کارگران ساختمانی، ساختمان های همجوار یا حتی عابرین پیاده باشد. به همین دلیل بیمه ای تحت عنوان بیمه ی مسئولیت ساختمانی تدوین شد تا در صورت وارد شدن آسیب، خسارت وارد شده جبران شود.

 

 

بیمه ی مسئولیت ساختمانی به نام بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارگر ساختمانی نیز شناخته می شود. هنگام ساخت و ساز کارگران با ابزارهای نامناسب و خطرناک در شرایط کاری ناامن مواجه هستند و در معرض خطر مستقیم قرار دارند. کارفرما موظف است کارگران را بیمه نماید و در صورتی که کارفرما از این کار اجتناب ورزد مشمول مجازات قانونی می شود.

 

نرخ بیمه ی مسئولیت ساختمانی به مواردی همچون پروژه و محل کار و مدت بیمه ی مسئولیت ساختمانی بستگی دارد.

پروژه و محل کار: متراژ بنایی که در حال ساخت می باشد و نوع فعالیت ساختمانی، نوع اسکلت ساختمانی و اینکه در چه مرحله ای از ساخت اقدام به بیمه گذاری شود در تعیین نرخ بیمه و هزینه ی آن تاثیر مستقیم دارند.

 

مدت بیمه ی مسئولیت ساختمانی: مدت زمانی که کارفرما می خواهد ساختمان را بیمه کند عامل دیگری است که در نرخ بیمه تاثیر گذار است.

 

چنانچه قصد خرید ویلا در نوشهر، خرید ویلا در نور و دیگر شهرهای شمالی را ندارید و به دنبال خرید زمین و ساخت ویلا در آن می باشید، باید حتما خودتان یا کارفرمایی که می خواهید کار را به وی بسپارید ساختمان را بیمه کند تا در صورت بروز حادثه نگران تامین هزینه های آن نباشید.

 

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه