بازسازی ویلا شامل چه مواردی است؟

اگر ویلایی قدیمی دارید و می خواهید آن را بازسازی نمایید لازم است اصول و قواعدی را رعایت کنید. برای بازسازی یا نوسازی باید با یک مهندس مشاور مشورت کنید و برای نوسازی باید پروانه ی ساخت دریافت نمایید. در بازسازی اقدام به مرمت بنای موجود می کنند و هدف افزایش دوام و پایداری بناست. در نوسازی بنا، اقدام به تخریب و ساخت بنای جدید می نمایند.

 

برخی از کارهای بازسازی نیاز به دریافت مجوز دارد و برخی دیگر خیر. کارهایی از بازسازی که نیاز به اخذ مجوز دارند عبارتند از جا به جا شدن راه پله، جداکننده های داخلی که نقش باربر را دارند، جابه جایی یا احداث دیوارهایی که باعث حذف پارکینگ شود و جابه جایی بخش هایی از ساختمان که باعث به هم خوردن ضوابط شهری شود، نیاز به کسب مجوز از شهرداری دارد.

 

طبق بخشنامه ای که معاونت شهرسازی و معماری در سال 1370 تهیه و تنظیم کرده است عملیات ساختمانی که در ادامه ذکر می شود نیاز به دریافت مجوز از این نهاد ندارند: مرمت بام از قبیل تعویض قیرگونی و آسفالت – نصب موزاییک – تعویض و مرمت شیروانی، تعمیر و تعویض کف‌سازی زیرزمین و طبقات، سفیدکاری، نقاشی و نصب کاشی، نماسازی ساختمان، دیوارها و حیاط، محوطه‌سازی منازل و مجتمع‌های مسکونی اعم از احداث حوض یا استخر، کف‌سازی و باغچه‌بندی (مشروط به عدم حذف پارکینگ)، نصب و تعمیر یا تعویض سرویس‌های بهداشتی و رفع نواقص بهداشتی ساختمان (مشروط به عدم‌تغییر نظام فنی، معماری و کاربری ساختمان)، تعویض درب یا پنجره (مشروط به عدم‌تغییر در نظام فنی و معماری و کاربری ساختمان)، لوله‌کشی آب، فاضلاب، گاز و نصب شوفاژ (مشروط به اینکه محل موتورخانه نیاز به احداث ساختمان جدیدی نداشته باشد) و حفر چاه فاضلاب و تخلیه آن.

 

یکی از راه های کم هزینه برای خرید ویلا در شمال ، خرید ویلای قدیمی در شمال و بازسازی آن است. می توانید اقدام به خرید ویلای قدیمی در شمال نمایید و مطابق سلیقه ی خود ویلا را بازسازی کنید. برخی از شهرها مانند نوشهر، نور و چمستان ویلاهای قدیمی را در خود جای داده اند و می توانید با خرید ویلا در چمستان یا خرید ویلا در نور اقدام به خرید و بازسازی ویلا نمایید.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه