اهمیت محوطه سازی در ویلای شمال

به محض ورود به ویلا نخستین چیزی که نگاه شما را به خود جلب می کند محوطه ی ویلاست. اگر محیط بیرونی ویلا حس نامطلوبی در بیننده ایجاد کند دیگر انگیزه ای برای دیدن فضای داخلی نخواهد داشت. این مسئله به خصوص وقتی شما قصد فروش ویلا در شمال را دارید بسیار اهمیت دارد. علاوه بر این زمانی که شما در محوطه ی ویلای خود می نشینید باید بتوانید از این فضا نهایت استفاده و لذت را ببرید. این مسئله باعث شده تا طراحان، توجه ویژه ای به طراحی فضای بیرونی ویلا داشته باشند.

 

 

محوطه ی ویلا می تواند شامل عناصر بسیاری از جمله آلاچیق، استخر، فضای سبز و …. باشد. برای طراحی محوطه ی ویلا باید به عناصر زیادی از جمله ابعاد زمین، سمت طلوع و غروب خورشید، عناصری که می خواهید در محوطه استفاده نمایید و راه ارتباطی بین آن ها، موقعیت قرار گیری درختان و انشعابات گاز و برق توجه کرد.

 

برای احداث آلاچیق در حیاط باید مکانی که فاصله ی مناسبی با ویلا و درب ورودی داشته باشد را انتخاب نمایید. اندازه ی آلاچیق باید متناسب با نیاز و متراژ محوطه باشد و از ساخت آلاچیق های بزرگ که برایتان کاربردی ندارد اجتناب نمایید زیرا با این کار تنها فضای مفید را از دست می دهید. می توانید از آلاچیق های چوبی برای سازگاری با طبیعت شمال استفاده کنید و جلوه ی زیبایی به ویلای خود ببخشید.

 

احداث استخر یکی دیگر از کارهایی است که می شود در طراحی محوطه ی ویلا انجام داد. اگر اقدام به خرید ویلا در نمک آبرود یا خرید ویلا در متل قو کرده اید و محوطه ی ویلا ی شما بزرگ است می توانید اقدام به ساخت استخر در حیاط ویلای خود کنید.

 

کف سازی و ایجاد پیاده رو یک اقدام مهم برای مرتبط کردن بخش های مختلف حیاط به هم است. می توانید مسیر منتهی با آلاچیق یا استخر را سنگ فرش کنید و با ایجاد شکست در فضای سبز، زیبایی آن را دو چندان کنید.

 

نورپردازی ویلا، ایجاد آبنما و برکه و ساخت باربیکو از اقدامات دیگری است که می توانید در حیاط خود به کار ببرید تا جذابیت آن را دو چندان کنید. می توانید از کمک معماران داخلی برای ایجاد فضای سبز مناسب بهره ببرید.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه