انواع پنجره هایی که می توان برای ویلا به کار برد

پنجره یکی از اجزای ساختمان است که نقش مهمی در نور گیری خانه و زیباسازی آن ایفا می کند. برای انتخاب پنجره هنگام ساخت ویلای شمال باید علاوه بر زیبایی به مقاومت آن در آب و هوای مرطوب نیز توجه کرد. در ادامه به انواع مختلف پنجره اشاره خواهیم کرد.

 

پنجره ی چوبی

پنجره های چوبی در گذشته در مناطق شمالی بسیار به کار برده می شدند. پنجره ی چوبی دارای نمای زیبایی است و فضای سنتی در ویلا به وجود می آورد. این نوع پنجره در برابر سرما و گرما عایق است. پنجره های چوبی در برابر رطوبت بسیار آسیب پذیرند و به مرور زمان دچار پوسیدگی می شوند؛ همچنین بعد از گذشت زمان موریانه آن را از درون خالی می کند؛ همین مشکلات سبب شده تا از این پنجره ها کمتر در ساخت ویلا استفاده شود.

پنجره ی آهنی

این پنجره ها از آهن ساخته می شوند و بسیار مقاوم هستند اما مناسب استفاده در هوای مرطوب شمال نیستند زیرا آهن در رطوبت دچار خوردگی می شود و از بین می رود. پنجره های آهنی برای استفاده در هوای خشک مناسب است.

پنجره ی آلومینیومی

پنجره های آلومینیومی سبک و مناسب استفاده در تمامی مناطق است. این پنجره ها در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم هستند به همین دلیل مناسب استفاده در مناطق شمالی می باشند. با پیدایش پنجره های دوجداره از این پنجره ها کمتر استفاده می شود و کسانی که می خواهند کمتر هزینه کنند از این پنجره استفاده می کنند.

پنجره ی UPVC

پنجره ی upvc آخرین نسل پنجره است که با استقبال خوبی مواجه شده است. این پنجره های از دو لایه شیشه که بین آن خلا است ساخته شده است و همین امر سبب شده تا این پنجره ها عایق صدا و صوت باشند.

 

هنگام خرید ویلا در شمال توجه کنید که از پنجره ی مناسبی هنگام ساخت ویلا استفاده شده باشد. اگر قصد ساخت ویلا در شمال را دارید و بحث هزینه مطرح نیست پنجره های upvc انتخاب مناسبی می باشند زیرا عایق مناسبی برای حرارت و صدا می باشند. ویلاهای که در شمال ساخته می شوند از پنجره های upvc هنگام ساخت استفاده می کنند و می توانید هنگام خرید ویلا در کلارآباد و یا خرید ویلا در متل قو و یا سایر شهرهای شمالی ویلاهای زیادی را مشاهده کنید که از این نوع پنجره در ساخت ویلا استفاده کرده اند.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه