انواع سنگ های ساختمانی: گرانیت، مرمر و تراورتن

یکی از مصالحی که هنگام ساخت ویلاهای شمال بسیار کاربرد دارد، استفاده از سنگ در نمای ساختمان می باشد. هنگام خرید ویلا در شمال می توانید ویلاهای بسیاری را مشاهده کنید که در طراحی نمای خارجی و داخلی ویلا از سنگ های مختلف استفاده کرده اند. سنگ های مرمر، تراورتن و گرانیت جزء سنگ هایی به شمار می روند که در نمای داخلی و خارجی ویلا کاربرد فراوانی دارند. هنگام خرید ویلا در نوشهر یا خرید ویلا در نمک آبرود یا سایر شهرهای شمالی می توان زیبایی سنگ های به کار گرفته شده در نمای ویلا را به خوبی مشاهده کرد. در ادامه به بررسی ویژگی های سنگ های مرمر، گرانیت و تراورتن می پردازیم.

 

سنگ مرمر

سنگ مرمر یکی از سنگ های پرکاربرد و زیبا در انواع سبک های معماری می باشد. سنگ مرمر دارای سطح صاف و صیقلی است و استحکام بالایی دارد و مناسب استفاده در مکان های پر کاربرد و پر رفت و آمد می باشد. این سنگ به نسبت سایر سنگ ها به مراقبت بیشتری نیاز دارد و می تواند با پاک کننده ها واکنش شیمیایی دهد و ظاهر آن تغییر کند. به همین دلیل باید هنگام برخورد پاک کننده ها با سنگ، سطح آن را زود تمیز کرد تا به مرور زمان ظاهر آن تغییر نکند.

سنگ تراورتن

تراورتن یک سنگ ساده و کلاسیک و درعین حال با شکوه و دارای استحکام بالایی است. به همین دلیل مناسب استفاده در مکان های پر رفت و آمد می باشد. این سنگ مناسب استفاده در کف ساختمان است و همچنین عایق حرارت هم هست.

سنگ گرانیت

سنگ گرانیت یک سنگ مستحکم در برابر شوینده ها و نور آفتاب می باشد و می توان آن را در حمام، پشت سینک ظرفشویی، کف منزل و اطراف استخر مورد استفاده قرار داد. این سنگ دارای رنگ بندی و الگوهای متفاوت است و برای تنوع در دکوراسیون منزل دست طراح را باز می گذارد.

اگر قصد ساخت ویلا در شمال را دارید با توجه به موارد عنوان شده می توانید سنگ متناسب با بخش های مختلف ویلا را انتخاب کنید یا اگر نمی خواهید درگیر مسائل ساخت و ساز شوید و قصد خرید ویلا در شمال را دارید می توانید تنوع سنگ های به کار رفته در نما و طراحی داخلی ویلا را ببینید و ویلای متناسب با سلیقه ی خود انتخاب نمایید.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه