انواع سقف کاذب

سقف کاذب یکی از شیوه های نوین برای طراحی سقف ویلا است که کاربرد وسیعی به خصوص در مکان هایی با متراژ بالا دارد. امروزه به دلیل تنوع طرح های ارائه شده و زیبایی این نوع سقف، از آن در طراحی سقف ویلا استفاده می شود. همچنین اگر شما جزو دوستداران سقف کاذب هستید و اقدام به خرید ویلا در شمال نموده اید، می توانید در بخش های از ویلای خود این نوع سقف را پیاده سازی نمایید. درادامه انواع سقف کاذب را بیان می کنیم.

 

 

سقف کاذب کناف

بیشتر کارهای انجام شده سقف کاذب از سقف کاذب کناف استفاده کرده اند که سادگی و نصب راحت یکی از دلایل آن است. سقف کناف در دو نوع کناف ثابت و متحرک اجرا می شود. برای پیاده سازی کناف ثابت از پنل های گچی یا سیمانی و برای زیر سازی آن از پروفیل های فولادی سبک استفاده می شود. سقف کناف ثابت دارای دو نوع مدل ساده و طرح دار (دکوراتیو) است؛ کناف ساده که به آن یکپارچه هم می گویند دارای سطوح صاف و مسطح هندسی است اما در سقف کناف طرح دار از طرح های هندسی خاصی که دارای قوس و انحنا است استفاده می شود.

سقف کناف متحرک و یا مشبک از تایل های گچی، متریال معدنی، آلومینیومی و یا پوشالی و پروفیل های سپری ساخته می شود که پروفیل ها از جنس گالوانیزه هستند. از ویژگی این نوع سقف کاذب متحرک بودن آن است یعنی تایل و قاب اتصال ثابتی با هم ندارند و هر تایل را می توان با دست جدا کرد؛ به  همین دلیل این سقف برای استفاده در مکان هایی که نیاز به دسترسی به تاسیسات سقف هست مناسب می باشند.

سقف کاذب رابیتس

یکی از قدیمی ترین انواع سقف کاذب در کشور می باشد که از برگه های رابیتس و اندود گچ تشکیل شده است. برای زیر سازی از نبشی و میلگرد استفاده می شود.

سقف کاذب گریلیوم

این سقف یکی از انواع سقف باز می باشد که جنس آن از آلومینیوم است و زیرسازی آن با فولاد انجام می شود. سقف کاذب گریلیوم از حفره های مربع شکل تشکیل می شود. از این نوع سقف برای محیط های اداری استفاده می شود اما اگر شما علاقه مند به استفاده از این سقف در ویلای خود هستید می توانید زمینه ی کار را روی یک سقف دیگر انتخاب کنید و بعد سقف گریلیوم را با آن ترکیب نمایید. نورپردازی روی این نوع سقف کاذب می تواند بسیار جذاب باشد.

سقف کاذب چوبی

این نوع سقف کاذب از چوب ساخته می شود که استفاده از این نوع سقف به خصوص در ویلای شمال که عجین شده با طبیعت است می تواند چشم اندازی گرم و طبیعی به ویلای شما بدهد. این نوع سقف کاذب یکی از گران قیمت ترین نوع سقف کاذب است و به همین دلیل در بخش های خاصی از منزل از آن استفاده می شود.

سقف کاذب آکوستیک

یکی از برتری های سقف آکوستیک در برابر سایر سقف های کاذب، جذب صوت می باشد. سایر سقف ها عایق صوت هستند یعنی صدا را از خود عبور نمی دهند اما آن را به محیط باز می گردانند. این ویژگی سقف آکوستیک موجب شده تا مناسب مکان هایی باشد که بخواهیم از سر و صدای محیط بکاهیم مانند استودیو و سالن های کنفرانس. در ساخت این سقف از تایل های گچی، چوبی، مقوایی و یا پارچه ای و در زیر سازی آن از پروفیل های سپری که از جنس آلومینیوم یا گالوانیزه هستند، استفاده می شود.

سقف کاذب آلومینیومی

سقف آلومینیومی به دو نوع تقسیم می شود سقف کاذب نواری و سقف مشبک آلومینیومی. از ویژگی های سقف کاذب آلومینیومی استحکام، زیبایی، ضد رطوبت، ضد حریق، رنگ ثابت و نصب و نگهداری آسان آن می باشد.

سقف کاذب نواری یا دامپا از پنل های آلومینیومی و زیرسازی پروفیل فولادی ساخته شده اند.

سقف مشبک آلومینیومی از تایل های آلومینیومی و پروفیل های سپری ساخته شده اند. ویژگی سقف آلومینیومی دسترسی آسان به فضای پشت آن است.

سقف کاذب پی وی سی

دارای دو نوع به نام پنل های نواری و سقف مشبک پی وی سی است. در پنل های دیواری برای زیرسازی از پروفیل فولادی استفاده می شود. در سقف مشبک از تایل های پی وی سی و پروفیل های سپری که از جنس آلومینیوم یا گالوانیزه هستند استفاده می شود.

از مزایای سقف کاذب پی وی سی عایق صوت و حرارت بودن، قابلیت شستشو، ضد حریق، ضد آب، سبکی و زیبایی آن می توان اشاره کرد.

سقف کاذب آی گلس

این نوع سقف را می توان یکی از متنوع ترین سقف ها به لحاظ طرح دانست که یک سقف ایرانی است و در خارج کشور کمتر از آن استفاده می شود. سقف آی گلس از مواد شفافی مانند آکریلیک درست شده که قابلیت عبور نور دارد.

سقف کاذب ترکیبی

از ترکیب دو یا چند سقف کاذب ایجاد می شود. باید دقت نمود که زیر سازی مناسب را برای پیاده سازی این طرح باید پیدا کرد تا در دراز مدت مشکلی برای اتصالات سقف به وجود نیاید.

انواع مختلف سقف کاذب بیان شدند. برای اینکه ببینید که کدام نوع سقف برای ویلای شمال شما مناسب است باید ویژگی های هر کدام را بررسی کنید. به خصوص مناطق شمالی که مرطوب هستند انتخاب سقف متناسب با این آب و هوا بسیار حائز اهمیت است. اگر اقدام به خرید ویلا در کلارآباد یا خرید ویلا در نوشهر کرده اید باید دقت داشته باشید که این مناطق ساحلی هستند و باید از مصالح مقاوم در برابر رطوبت در ویلا استفاده کرد.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه