از کدام سیستم گرمایشی برای ویلای خود استفاده کنیم؟

معمولا هنگام ساخت ویلا نوع سیستم گرمایشی آن مشخص می شود مثلا برای نصب سیستم گرمایشی از کف هنگام ساخت اقدام به لوله کشی کف ساختمان می شود و بعد از آن کف پوش قرار داده می شود به همین دلیل لازم است که روش تامین گرمایش خانه در ابتدا مشخص شود تا اقدامات متناظر با آن صورت پذیرد.

 

بخاری یکی از وسایل گرمایشی متداول است و دارای دو نوع گازی و برقی می باشد. برای نصب بخاری گازی در ویلا باید مکانی که در آن بخاری قرار می گیرد مشخص شود تا هنگام لوله کشی برای آن انشعاب در نظر گرفته شود و همچنین جای قرار گرفتن لوله ی بخاری روی دیوار مشخص باشد. بخاری گرمای مفیدی در برابر سایر وسایل گرمایشی دارد و هزینه ی تعمیر و نگهداری آن نیز پایین تر است به همین دلیل بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. اگر اقدام به خرید ویلا در شمال کرده اید می توانید از بخاری گازی در ویلای خود استفاه کنید زیرا این نوع بخاری علاوه بر ایجاد گرما رطوبت محیط را نیز از بین می برد.

شومینه یکی از وسایل گرمایشی لوکس است که بیشتر به دلیل زیبایی آن مورد استفاده قرار می گیرد. شومینه ها اثر گرمایی کمتری به نسبت سایر وسایل گرمایشی دارند و به لحاظ مصرف انرژی بهینه نیستند. اگر اقدام به خرید ویلا در نور یا خرید ویلا در چمستان کرده اید و ویلای شما در منطقه ای جنگلی واقع شده می توانید در کنار وسایل گرمایشی دیگر ویلای خود را مجهز به شومینه کنید و از نشستن کنار شومینه و مشاهده ی زیبایی های شمال بهره مند شوید.

 

سیستم گرمایشی موتورخانه یکی دیگر از سیستم های گرمایشی است که از دیرباز مورد استفاده قرار می گرفت. در این روش، آب درون موتورخانه گرم می شود و سپس از طریق لوله کشی به داخل شوفاژ هدایت می شود و سپس آب سرد شده ی شوفاژ مجددا به موتورخانه بازگشت داده می شود و این روند ادامه می یابد و از این طریق محیط ویلا گرم می شود. این روش گرمای مناسبی را تولید می کند و جای زیادی را درون خانه اشغال نمی کند اما موتورخانه خود به فضایی نسبتا بزرگ نیاز دارد. لوله کشی زیاد از معایب این روش می باشد.

پکیج اصلاح شده ی موتورخانه است که از مخزن کوچکتری برای تولید گرما استفاده می کند. سطح امنیت پکیج به خاطر مجهز بودن به سنسورهای هشدار دهنده بالاست. پکیج در مقایسه با بخاری انرژی بیشتری مصرف می کند اما در مقایسه با موتورخانه مقرون به صرفه تر است.

 

یکی از روش های مدرن و بهینه در گرم کردن منازل، استفاده از سیستم گرمایش از کف است که در ساخت و سازهای جدید از این روش برای تامین گرمای منزل استفاده می شود. در این روش لوله هایی در کف ساختمان به کار گذاشته می شود و گرمای ویلا از کف تامین می شود. تولید گرمای یکنواخت و عدم اشغال فضا از ویژگی های این روش می باشد اما هزینه ی اجرا آن بالاست و تعمیر آن نیز به سادگی روش های دیگر نیست. این روش برای گرم کردن فوری خانه مناسب نیست زیرا به زمان یک ساعتی برای عبور گرما از لوله ها به کف نیاز دارد.

روشهای مختلفی برای گرم کردن ویلا وجود دارد و می توانید از ترکیبی از این روشها نیز برای گرم کردن ویلای خود استفاده نمایید.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه