آنچه لازم است برای خرید ویلا در کلاردشت بدانیم

کلاردشت را می توان یکی از مناطق سرسبز شمال دانست که در میان جنگل ها احاطه شده است و از این منظر از سایر شهرهای شمالی متمایز است و هر ساله گردشگران زیادی را به خود جلب می نماید. کلاردشت از توابع شهرستان چالوس است و نزدیکی چالوس به پایتخت و مناظر طبیعی زیبای آن باعث شده تا عده ی زیادی به خرید ویلا در چالوس و به ویژه در کلاردشت مشتاق شوند. در این مقاله قصد داریم به نکاتی درباره ی خرید ویلا در کلاردشت اشاره کنیم؛ اگر شما مهم جزو افرادی هستید که قصد خرید ویلا در چالوس یا کلاردشت را دارند از شما دعوت می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

 

توجه به نوع سند ویلا

سندهای موجود برای ویلای کلاردشت یا جزو اسناد رسمی هستند یا بنچاق محلی. برای سندهای رسمی که تک برگند یا از نوع شیر و خورشید می باشند نیازی نیست که کار اضافه ای انجام دهید و برای اسناد بنچاق محلی که درون بافت واقع شده اند می توانید اقدام به اخذ سند نمایید. برای خرید ویلای با بنچاق محلی توجه داشته باشید که ویلا حتما جواز ساخت و پایان کار داشته باشد.

توجه به بافت ویلا

وقتی می گوییم یک ویلا درون بافت واقع شده یعنی سازنده اجازه ی ساخت ویلا در آن ملک را داشته باشد و ویلا در زمینی با کاربری مسکونی ساخته شده است و ویلای خارج بافت ویلایی است که سازنده بدون مجوز قانونی اقدام به ساخت ویلا کرده است که خرید چنین ویلاهایی توصیه نمی شود زیرا مشکلات خاص خود را دارند. هر چند بعضی ویلاهای خارج از بافت جواز ساخت دارند اما سازنده در آن ملزم به رعایت مقررات خاصی نیز بوده است.

زمین هایی که نیاز به عقب نشینی دارند

با اجرای طرح هادی در بیشتر مناطق، زمین هایی که در مسیر راه ها قرار گرفته اند ملزم به عقب نشینی هستند، بنابراین هنگام خرید ویلا باید توجه کنید که ملک خریداری شده مشمول این طرح می شود یاخیر.

بررسی موقعیت ویلا

محصور بودن کلاردشت بین جنگل باعث شده تا مرز بین زمین های مسکونی و جنگل به خوبی مشخص نباشد، بنابراین هنگام خرید زمین در کلاردشت توجه نمایید که ویلای شما در حریم جنگل واقع نشده باشد و یا ویلایی که می خرید جزء ویلای ممنوعه به شمار نرود. برای اطمینان از این مسئله می توانید از دهیاری محل نسبت به این مسئله آگاه شوید یا از یک مشاور املاک مطمئن بهره ببرید.

استحکام بنا

نوع مصالح که برای ساخت ویلا در شمال انتخاب می شوند در استحکام بنا تاثیر مستقیم دارد بنابراین هنگام خرید ویلا در شمال حتما به مصالح به کار گرفته شده در آن توجه نمایید تا متناسب با آب و هوای مرطوب شمال باشند. توجه به سیستم سرمایش و گرمایشی، نحوه ی لوله کشی ساختمان، رعایت استانداردهای ساخت ویلا، نورگیری مناسب ویلا، میزان فشار آب و وضعیت برق منطقه جزو موارد دیگری هستند که لازم است هنگام خرید ویلا در کلاردشت حتما به آن توجه نمایید.

ویلای کوهستانی یا جلگه ای

کلاردشت به دلیل قرار گیری در ارتفاعات دارای دو نوع ویلای جلگه ای و ویلایی است که در ارتفاع واقع شده اند. هر کدام از این ویلاها محاسن مربوط به خود را دارند و شما در ویلاهای مرتفع می توانید علاوه بر مشاهده ی مناظر بکر در تابستان از خنکای جنگل نیز بهره مند شوید. مناطق کوهستانی نوشهر نیز در نزدیکی کلاردشت قرار گرفته اند و دارای آب و هوای مناسب می باشند. اگر جز علاقه مندان به مناطق کوهستانی هستید می توانید اقدام به خرید ویلا در نوشهر در مناطق کوهستانی نمایید..

لازم است برای خرید ویلا در هر منطقه ای به نکات عنوان شده برای خرید ویلا توجه نمایید و ضمن توجه به سلیقه ی فردی، نوع آب و هوا و ارزش منطقه و هزینه ای که برای خرید ویلا پرداخت می نمایید را نیز در نظر بگیرید.

درباره ما

با سلام خدمت مشتریان و کاربران عزیز
با توجه به عدم وجود سایت تخصصی در زمینه خرید و فروش و اجاره ویلا، آپارتمان، زمین و ... در شمال کشور، تیم تخصصی "ویلای من" به این نتیجه رسیدند که این خلاً را با یک وب سایت کامل پوشش دهند.

پشتیبانی
  • ایمیل:info[at]myvilla.ir
  • تلفن همراه:09357410500‬‏ آقای فرهمند

مقایسه